Zavedanje o pomembnosti odnosa med človekom in naravo, nas je pripeljalo do ideje, da v Viharniku organiziramo projekt, ki smo ga poimenovali Okolju prijazen Viharnik.
V raziskovanju sodobnih družbenih sprememb, se okolje vedno bolj postavlja v središče pozornosti. Okoljski problemi kot posledica vedno močnejšega spreminjanja okolja vzbujajo vedno večjo pozornost.
Človek posega v naravo in jo spreminja že s tem, ko lovi živali za hrano, krči gozdove, zajezi reke, da utrdi svojo naselbino. Poseganje človeka v naravo in uporabo njenih sestavin je torej osnovna človekova kultura, saj preko nje človek zadovoljuje osnovne potrebe po preživetju. Dejstvo je, da je človek že od samega pojava v davnini nek sovražnik narave, ki je v tisočletjih postajal vedno bolj agresiven.
V današnjem času se že otroci v vrtcu vključeni v razne Eko projekte. Na ta način spodbujajo majhne otroke, da k naravi pristopijo s spoštovanjem.
Nas je pa zanimalo ali se vrednote in norme, ki sooblikujejo in vodijo posameznikovo razumevanje narave in ravnanja, v času spreminjajo. Naši stanovalci so še iz tistih časov, ko ni bilo potrebno ločevati odpadkov in ko je bil gozd primeren prostor za odlaganje kosovnih odpadkov. Zadnjih štirinajst dni je bilo pestrih. Vsakodnevno so potekale aktivnosti s poudarkom na ohranjanju naše narave. Na literarni uri smo s prostovoljko Darinko Tarman brali o naravi.
Na konkretnih primerih nam je bila predstavljena pomembnost ohranjanja habitatov za živali, rastline in človeka. Izdelovali smo tudi domovanja za koristne živali. Ker se zavedamo pomembnosti naših čebel za naravo, smo se odpravili na izlet v Čebelarski center Lesce. O tem ali pijemo pitno vodo, smo ugotavljali na ponedeljkovi delavnici. V torek smo se učili ločevati odpadke in se tudi pomerili v znanju. Ker vemo, da so gozdovi naše bogastvo, smo povabili tudi gozdarja, ki nam je skozi oči gozdarja in lovca razložil pomen ohranjanja narave.
Naš projekt Okolju prijazen Viharnik smo zaključili s prireditvijo v našem parku.